[wpa_toolbar]

Wiosna w rozkwicie – „ Bocian” grupy Jarzębinowej

Data Publikacji: 25.03.2022
Udostępnij:

25.03.2022 w piękny wiosenny dzień , do Izerki zawitała grupa Jarzębinowa. Powitaliśmy je serdecznie po dłuższej przerwie. Dzieci wysłuchały wiersza Marii Konopnickiej  „ Czy to bajka , czy nie bajka …”, zachęciliśmy je do udziału w konkursie opartym na twórczości Marii Konopnickiej .

Następnie dzieci przeszły do wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, tutaj wysłuchały kilku  rymowanych zagadek , szybko je odgadły , dotyczących wiosny( wiosna , bazie , pierwiosnek , bocian).Ostatnia zagadka dotyczyła bociana, przeczytaliśmy wiersz M. Konopnickiej „ Podróż na bocianie” .Dzieci dowiedziały się również , że bocian odbywa taką podróż 2 razy w roku ,bo zimuje w ciepłych krajach , pokazaliśmy gdzie i jak bociany budują gniazda i co najważniejsze ,że bocian jest ptakiem chronionym w Polsce. Obaliliśmy mit , że przysmakiem bocianów jest żaba.

Zadaniem dla dzieci było wyklejenie postaci bociana z wacików kosmetycznych i kolorowego papieru .Powstało kilkanaście ciekawych i różnych portretów.

Następnie wspólnie przypomnieliśmy sobie jak obchodzimy się z książkami i wtedy dzieci mogły samodzielnie przeglądać książki. Przedszkolaki mogły obejrzeć również Wyprawkę Czytelniczą z projektu „ Mała książka -wielki człowiek ”, zapoznaliśmy ich z zasadami , pokazaliśmy kartę czytelnika i kolorowe naklejki.

Na koniec podziękowaliśmy dzieciom za udział w zajęciach i poczęstowaliśmy jabłuszkiem i obdarowaliśmy kolorowymi zakładkami.