[wpa_toolbar]

Wiosna tuż tuż…

Data Publikacji: 16.03.2018
Udostępnij:

W piękny słoneczny poranek w piątek 9.III po śniadaniu do Izerki przybyły Leśne Ludki na zajęcia pod hasłem „Wiosna tuż tuż…”
Tradycyjnie przeczytaliśmy wiersze W. Chotomskiej, która przypomnijmy na każdą okazję, porę roku pisała piękne wiersze. Tym razem był to wiersz „Marzanna”, ale nie zabrakło J. Kulmowej „Kotki marcowe” i J. Brzechwy „Wiosna”, która:

… przyszła pieszo,
Już kwiaty za nią spieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią :- Witaj wiosno!

Następnie dzieci wskazały w Izerce już widoczne akcenty wiosenne : tulipany, bazie, płotek z krokusami i żonkolami. Odbył się także mały konkurs rozwiązywania zagadek, odgadnięte hasła wskazywały na pierwsze zwiastuny wiosny : słońce, bazie, bocian, sasanki. Dzieci samodzielnie wymieniły różne inne zwiastuny a także nazwy kwiatów i ptaków.

Zadaniem plastycznym dla dzieci było wykonanie portretu Wiosny i co się okazało była to przeważnie pani w długiej kwiecistej szacie, otoczona zwierzątkami i mnóstwem kwitnących kwiatów.

Następnie dzieci miały swój czas na samodzielne oglądanie książek i czasopism dla dzieci. Wizytę zakończyła mała zdrowa przekąska ( jabłko).Jeszcze tylko na koniec przypomnieliśmy o naszym zbliżającym się konkursie na palmę wielkanocną do którego gorąco dzieci zachęciliśmy.

Na zakończenie do odgadnięcia : Zagadki wiosenne

Myszek nie łowią
ptaszków nie jedzą
te kotki szare co na drzewie siedzą

Choć w nazwie kryją liczbę 100
jednak na każdej łące jeśli tylko
pójdziesz tam napotkasz ich tysiące

Stare gniazdo na mnie czeka
gdy powracam tu z daleka

Żabki są moim przysmakiem
lecz nie pogardzę i ślimakiem

Ciągle jeszcze chłodno
a najgorsze są noce i ranki
więc czyż można się dziwić,
że ubrały się w fioletowe futra …..

Rozbłyska o wschodzie
o zachodzie gaśnie
Kiedy jest południe
To świeci najjaśniej