[wpa_toolbar]

„Wiem, że każde dziecko może z książką przeżyć przygodę życia” tak powiedziała autorka książek dla dzieci – Katarzyna Ziemnicka

Data Publikacji: 17.07.2017
Udostępnij

13 lipca 2017r dzieci przebywające na półkolonii spotkały się z Katarzyną Ziemnicką, autorką dla dzieci, ale też tekstów do filmów dokumentalnych, a prywatnie młodą mamą Zuzi i Pawła.

Omówiła jak się pisze dla dzieci, w którym wydawnictwie szukać książek „Przygody Królewny Florentynki”, „Hipacy chce się zakochać” wydało wydawnictwo Literatura z którym od lat współpracujemy, wiele jest dobrych książek na półce, a przede wszystkim gościliśmy znakomitych ich autorów jak P.Beręsewicz, W.Chotomska, A.Czerwińską – Rydel, a ostatnio Dorotę Combrzyńską – Nogalę.

Są to książki edytorsko pięknie wydane, często tworzące serie, jak ostatnio „Wojny dorosłych – historie dzieci” (są dostępne w Izerce), wiele jest nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach literackich, tak jak naszego gościa „Przygody królewny Florentynki” w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Pani Kasia szybko nawiązała z dziećmi kontakt, dzieci rysowały piracką rodzinę z najnowszej książki nagrodzonej w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację Cała Polska czyta dzieciom (gratulujemy).

Dzieci na pytanie „Co może być skarbem” odpowiadały, że rodzina zwierzęta, książki, zdrowie, przyjaciele, a nawet szkoła.

Rysunków było wiele, oprócz rodziny pirackiej to i powstawała królewna Florentyna, ogromne serce a w nim wpisywały: kto jest najważniejszy w ich życiu i co chcą im przekazać.

Pani Kasia, nie mogła się nachwalić, jak są pilne, grzeczne dzieci, a one z kolei serdecznie podziękowały i poprosiły, aby ponownie nasze miasto odwiedziła. Mamy zapewnienia jak to określiła pani Kasia „magiczny

Świeradów – Zdrój odwiedzi”, pożegnała dzieci „Tak więc A, hoj!”

My dziękujemy Monice Chwaszcz za zorganizowanie spotkania z autorką w Izerce. My z wielką przyjemnością gościmy autorów książek.

[Best_Wordpress_Gallery id=”164″ gal_title=”Wanda chotomska”]