[wpa_toolbar]

Wielkanocne zdobienia na VII „Warsztatach z Igłą”

Data Publikacji: 27.03.2015
Udostępnij:

IgłaPrzyroda wokół nas oraz oczekiwanie na Święta Wielkanocne określiły tematykę warsztatów. Jeszcze przed zajęciami dzieci ze świetlicy „ UL” obejrzały wystawę palm wielkanocnych, zgromadzonych w bibliotece na VI konkurs pod hasłem „ Mój pomysł na Palmę Wielkanocną”

Nie widzieliśmy się dosyć długo, dzieci były po raz pierwszy na zajęciach w nowej siedzibie biblioteki, oglądały ją uważnie. Zapoznano dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy z igłą i nożyczkami , a także jak utrzymać porządek na swoim stanowisku pracy. Pani Ela przygotowała małą wystawę swoich przykładowych prac , które być może jakoś zainspirują dzieci. Pokazała jakie cudeńka można zrobić ze skrawków materiałów , guzików, kolorowej włóczki i innych dodatków.

Dzieci upodobały sobie szczególnie piękne filcowe wiosenne ptaszki oraz osłonki na jajka-wesołe króliczki, a także piękne serduszka ozdobione wiosennymi kwiatkami. Wszystkie sprawnie już umiały nawlec igłę i zawiązać pętelkę ( co może wydawać się łatwe , ale na pierwszych zajęciach było dla prawie wszystkich niemożliwe). Szybko zaczęły powstawać ich dzieła : serduszka ,ptaszki, osłonki , niektóre dorobiły sobie małe etui na telefon. Na miejscu urządziliśmy małą wystawę prac , podziwiając i nie szczędząc pochwał. Wszystkie dzieci z dumą zapakowały swoje prace , by później okazać w domu rodzicom , a my już obiecaliśmy im ,że spotkamy się niebawem.

[Best_Wordpress_Gallery id=”25″ gal_title=”Wielkanocne zdobienia na VII „Warsztatach z Igłą””]