[wpa_toolbar]

Wielkanocna podróż z Leśnymi Ludkami

Data Publikacji: 27.03.2015
Udostępnij

wielkanoc26 marca Grupa przedszkolna „ Leśne Ludki ” odwiedziła bibliotekę przynosząc piękną palmę na konkurs „ Mój pomysł na Palmę Wielkanocną” i została już na zajęciach. Przeczytaliśmy dzieciom opowiadanie J. Plesnar „Alleluja na wiele głosów” .Posłużyło ono nam jako wstęp do rozmowy jak obchodzimy Święta Wielkanocne w ich domach i jak różne zwyczaje panują w innych państwach , jak jest wiele zaskakujących sposobów spędzania tych świąt.

Wspólnie uznaliśmy ,że najbardziej kojarzone ze świętami u nas jest jajko- pisanka. Na podstawie książki Ch.Claudius „Wielkanocne pisanki ”wyjaśniliśmy sobie znaczenie nazwy pisanka i poznaliśmy też inne techniki zdobienia jajek, oglądając dużo barwnych zdjęć. Na zajęciach plastycznych miały za zadanie zrobienia projektu zdobienia jajka do koszyczka. Powstało siedem różnorodnych , bogato zdobionych rysunków (które podobno w domu mają być wcielone w życie).

Następnie odbyły się zajęcia z książką . Dzieci rozsiadły się wygodnie z upatrzonymi książkami i je oglądały ( niektóre już czytały).Obdarowane kolorowymi zakładkami do książek powędrowały do przedszkola zabierając swoje prace , które ozdobią sale przedszkola.

Źródła:
[su_list icon=”icon: check”]

  • Claudius Christel – Wielkanocne pisanki, Wrocław 2001
  • Świerszczyk nr 6 -2015

[/su_list]

[Best_Wordpress_Gallery id=”22″ gal_title=”Wielkanocna podróż z Leśnymi Ludkami”]