[wpa_toolbar]

Wielkanoc – tuż ,tuż…

Data Publikacji: 08.04.2022
Udostępnij

07.04. w słoneczny dzień dzieci z grupy Kasztanowej przybyły do Izerki.

Po serdecznym powitaniu i wysłuchaniu wiersza Marii Konopnickiej „Wielkanoc” dzieci przeszły do zajęć plastycznych, których tematem było: jak obchodzimy w swoich domach te radosne święta. W  rozmowie dzieci opowiedziały nam jakie tradycje obchodzą. Wspomnieliśmy o Niedzieli Palmowej, o święceniu potraw, o tradycjach przy stole wielkanocnym, o Lanym Poniedziałku. Dzieci oczywiście najchętniej opowiadały o Zajączku, który przynosi prezenty.

Jednym z symboli tych świąt jest jajko, z którego też wylęga się kurczaczek, więc zadaniem dzieci było pokolorowanie tego kurczaczka, a następnie przyklejenie prawdziwych piórek. Przedszkolaki bardzo się przejęły naszymi wskazówkami, że jest to radosne, wiosenne święto, więc barwy też muszą być wesołe. Powstały bardzo ładne i kolorowe portrety kurczaczków.

W trakcie zajęć pokazaliśmy dzieciom Wyprawkę Czytelniczą z projektu ”Mała książka – wielki człowiek” i zachęciliśmy do zapisania się do biblioteki.

Następnie, tradycyjnie dzieci mogły samodzielnie wybierać książki z półek do oglądania. Na koniec wizyty poczęstowaliśmy przedszkolaki jabłuszkiem i obdarowaliśmy kolorowymi zakładkami.