[wpa_toolbar]

Warto przyjść do nas!

Data Publikacji: 11.10.2013
Udostępnij:

Nowości czekają, wśród zakupionych bestsellery takich autorów:

M.Krajewskiego „W otchłani mroku” – autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Ebherhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim i tym razem nie rozczarowuje, akcję jak zwykle umieszcza we Wrocławiu, a komisarz Popielski tropi morderców kobiet.

Dan Brown – najpopularniejszy współczesny pisarz amerykański napisał nową powieść o Robercie Longdanie – specjaliście od symboli bohatera „Aniołów i demonów” „Kodu Leonarda da Vinci” „Zaginionego symbolu”, tym razem szukającego wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego, ponad 500 stronicowa powieść „Inferno” zapewne nam czytelnikom dostarczy niesamowitych wrażeń.

Polecamy również nową powieść Wiesława Myśliwskiego „Ostatnie rozdanie” pisarza dwukrotnie nagrodzonego Nagrodą Nike za „Widnokrąg” w 1997r i „Traktat o łuskaniu fasoli” w 2007r.

Jak czytamy z recenzji: „jest twórcą przywracającym wiarę w sens i wartość prawdziwej literatury. Jego powieści wynikają z głębokiej wewnętrznej potrzeby wyrażenia i równocześnie poznania prawdy o ludzkim losie, przeznaczeniu, przemijalności, pamięci, miłości, sensie istnienia”.

Izabela Sowa również napisała nową powieść „Azyl”, ta poczytna pisarka uznała, że zawsze warto stanąć do walki o szczęście, nawet jeśli spotka nas coś złego. Pod gorącym chorwackim słońcem opisane zostały losy trzech niezwykłych kobiet: Wiktorii, Jasnej i Sandry.

A czytelnicy lubiący niezwykłe biografie sięgną po „Papusze” jak określa Julia Hartwig „poetkę przeklętą”. Angelika Kuźniak przedstawiła życie Cyganki, poetki odkrytej przez Jerzego Ficowskiego i przeklętej przez samych Romów.

Latami żyła w odosobnieniu i pogardzie, co odbiło się głęboko na jej zdrowiu fizycznym ale i psychicznym.

Wstrząsająca relacja z jej życia zapada głęboko w pamięci.

A my na wieczory jesienne proponujemy „Przepis na szczęście” Katarzyny Michalak, po prostu wygodnie rozsiąść się w głębokim fotelu, zaparzyć herbatkę i czytać o szczęściu i gotowaniu i dojrzeć migające światełko szczęścia , które się tli dla każdego.

My proponujemy przepis z książki na mus jabłkowo dyniowy ze str. 227. łatwy i smaczny. Smacznego i życzymy miłej lektury dla wszystkich naszych czytelników na jesienne chłody.