[wpa_toolbar]

Warto przeczytać – dla lubiących czwartą władzę

Data Publikacji: 05.11.2014
Udostępnij:

dziennik

„Ćwiartka raz” Karoliny Korwin Piotrowskiej dziennikarki, felietonistki z wykształcenia historyk sztuki, książkę, którą powinni przeczytać przede wszystkim ci, którzy chcą lub studiują dziennikarstwo.

Jest to opowieść o ludziach i czasach wyjątkowego ćwierćwiecza w wolnej Polsce, autorce udało się przedstawić jak zmieniają się bohaterowie, celebryci mediów i ich odbiorcy, to przede wszystkim podsumowanie tego okresu.

Świetna lekcja historii dla młodego, ale i starszego czytelnika, to nie książka naukowa, ale z humorem opisane absolutnie rewelacyjne dwadzieścia pięć lat Polski 1989-2014.

Zdjęcia z tego okresu jeszcze bardziej podkreślają walor książki, a przede wszystkim zmiany jakie zaszły w popkulturze, świadomości i gustach.

Media nazywane długo czwartą władzą, stały się obecnie pierwszą władzą, bo to one kształtują współczesny świat, zmieniają jego oblicze. Wielu decyduje się studiować dziennikarstwo, zdobywają wiedzę z różnych dziedzin, zwłaszcza historii, prawa, socjologii, filozofii, ekonomii itd.

Współczesne dziennikarstwo to dziedzina obszerna wielowymiarowa, warto więc nabywać umiejętności przed podjęciem studiów, wszyscy znani dziennikarze zaczynali swą przygodę już w szkole.

Dlatego my czekamy na wasze felietony, eseje „I ty możesz zostać dziennikarzem biblioteki”, to oferta dla wszystkich, którzy marzą być dziennikarzami, piszcie do nas …

Polecamy dla was dwutygodnik młodzieżowy „Cogito”, z niego dowiecie się m.in. co warto studiować , jak przygotować się do nowej matury, poczytać o swoich problemach i wiele jeszcze innych ciekawych artykułów. „Cogito” jest dostępne w naszej bibliotece już od paru lat.