[wpa_toolbar]

Warto pić herbatę

Data Publikacji: 22.10.2014
Udostępnij:

herbatkaTak udowadniają naukowcy z Francji, ich zdaniem picie herbaty aż o 24 procent zmniejsza ryzyko śmierci z powodu tzw. chorób niekardiologicznych.

Francuzi przepytali 130 tys. osób, które piją herbatę lub kawę. Ochotnicy byli podzieleni na trzy grupy: osób niepijących kawy, herbaty, pijących od jednej do czterech filiżanek dziennie oraz tych które piją ponad cztery filiżanki kawy, herbaty na dzień.

I co się okazało, że u osób pijących kawę, występuje większe ryzyko chorób układu krążenia.

Zapewne to wiąże się, że wśród herbaciarzy tylko 17 % paliło, a wśród kawoszy 30%, ponadto herbaciarze byli bardziej aktywni fizycznie. Aktywność rosła wraz z piciem kolejnych filiżanek herbaty. Okazuje się więc, że herbata ma znaczący wpływ na ciśnienie krwi, informacje są wiarygodne, /wyczytaliśmy w „Gazecie Wyborczej” w dodatku „Tylko zdrowie” 3.09.2014r./

Polecamy więc sięgnąć po filiżankę dobrej herbaty i książkę.

Z ostatnich zakupów warto przeczytać Katarzyny Michalak „Kawiarenkę pod Różą”, historia Amelii osadzona w miasteczku o nazwie Zabajka, wśród sosnowych lasów w uroczej cukierence.

Zaparzając herbatę, a po przeczytaniu tej książki można również popróbować jednego z przepisów umieszczonych w tekście.

Na jesienną chandrę warto upiec „Szarlotkę z imbirem i cynamonem”, gwarantujemy, że poprawi humor, gdyż jest pyszna i pachnąca

potrzebujemy na ciasto:

  • 400 g mąki
  • 180 g masła
  • 150 g cukru
  • 2 żółtka
  • 1 łyżeczkę proszku do pieczenia
  • 1 opakowanie cukru waniliowego
  • 1 łyżeczkę kwaśnej śmietany

na nadzienie:

  1. 2 kg jabłek
  2. 1 łyżeczka startego imbiru
  3. szczypta cynamonu
  4. płatki migdałowe
  5. 2 łyżki brązowego cukru.

Mając składniki prosimy otworzyć stronę 227 i upiec. Smacznego!.

Do przeczytania nowej książki Marka Krajewskiego nie trzeba specjalnie namawiać nikogo.

W najnowszej „Władca liczb” już osadzonej w 1956 r, Edward Popielski ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów, a H.Coben w „Tęsknię za tobą” jak zwykle nie zawodzi swoich fanów przestrzegając że „czasem koszmar zaczyna się od jednego kliknięcia”.

Sławomir Koper – najpopularniejszy popularyzator historii napisał „Stracone pokolenie PRL” czyli opowiedział o ogromnych talentach, którym nie było dane się rozwinąć.

Autor powieści „Zasługa nocy” M.Lamberg, którą bardzo dobrze ocenili nasi czytelnicy napisał drugą, „Patron” również wciągającą, idealną dla spragnionych, mocnych wrażeń.