[wpa_toolbar]

Warto być dobrym

Data Publikacji: 28.03.2015
Udostępnij:

To tytuł książki Krzysztofa Ziemca, który z Markiem Przybylikiem przypomnijmy odwiedził naszą bibliotekę i spotkał się z gimnazjalistami.

Książka z dedykacją dla czytelników od razu zyskała dobre recenzje, a jest dedykowana bohaterom i dobroczynności „czasem absolutnych „szaleńców” – na tym polu – chciałem oddać im należny hołd i wyrazić podziw … Postawa aktywna przynosi niezwykłe efekty i wielką radość, która rozchodzi się w obie strony. Dotyka obdarowanego i ofiarującego dobro” (K.Ziemiec). /Warto być dobrym. s.11/. Jest to mądra książka, którą gorąco polecamy przeczytać, a piszemy o niej dlatego, że od 2003 roku działa w bibliotece uczniowski „Czynny Wolontariat”.
W chwili obecnej stałych członków mamy aż pięć osób i są to: Natalia Rewers, Natalia Ostrowska, Lena Markowska, Kasia Salawa i Dawid Jurczak.
Możemy na nich polegać, ich działania może ktoś powiedzieć, że są słabe, ale jakoś nikt im nie chce pomóc w tych sprawach „małych” bo tylko wymieniają książki, pamiętają o życzeniach świątecznych, jak trzeba to jeszcze coś przy okazji załatwią, jak to napisał K.Ziemiec „Na czynienie dobra składają się zarówno rzeczy wielkie jak i drobiazgi” i za to im jesteśmy wdzięczni, gdyż to od nas dorosłych zależy, jakie dzieci wyniosą wartości i przyniosą w dorosłe już życie. „Niech to będzie na początku jedna darowana godzina lub dzień. Może z czasem przerodzi się to w coś więcej. Do dzieła.” (K.Ziemiec).

na zdjęciu od lewej stoją: Kasia Salawa, Dawid Jurczak, Natalia Rewers, Lena Markowska, Natalia Ostrowska

warto być dobrym