15 maja 2026, rankiem dzieci z grupy Brzozowej przywędrowały na zajęcia, które były szczególne, bo odbyły się w „ Tygodniu Bibliotek”, mimo,że była to dość liczna grupa, najmłodszym wyraźnie podobała się wizyta w bibliotece, dzieci nas pochwaliły .
W „ głośnym czytaniu ”, wysłuchały opowiadania Barbary Supeł z serii o Jadzi Pętelce, z ilustracjami Agaty Łukszy-wyd. Zielona Sowa.
Następnie ustawione w pociąg odjechały z panią Iwoną do swojej wypożyczalni w której wygodnie siedząc na kolorowych poduchach dowiedziały się jaką drogę przechodzi książka – od pomysłu w głowie pisarza do miejsca na półce w bibliotece.
Zapoznaliśmy się również z „Prośbami książki do czytelnika ”, wyjaśniliśmy dlaczego one są takie ważne. Tak przygotowani czytelnicy mogli zacząć samodzielnie wybierać sobie książki do przeglądania.
Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną „ Księga grupy Brzozowej ”, dzieci wypełniły tę pustą księgę kolorowymi rysunkami.
Wizytę zakończyło udekorowanie dzieci „Odznaką Superczytelnika” oraz mały poczęstunek.
A przypomnijmy niedawno gościliśmy dzieci ze żłobka „ Żabka” a w Tygodniu Bibliotek po grupie starszej Kasztanowej przyszedł czas na najmłodszych, bo przecież …czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…





