[wpa_toolbar]

W świecie przygód Koziołka Matołka  – z grupą Świerkową

Data Publikacji: 23.03.2023
Udostępnij:

Tym razem w dniu 23.03 .2023 , grupa Świerkowa poznała postać Koziołka Matołka.

Przygotowaliśmy zajęcia, które mają przybliżyć dzieciom postać Koziołka Matołka stworzonego ponad 90 lat temu przez pisarza Kornela Makuszyńskiego i rysownika Mariana Walentynowicza.

 Po wysłuchaniu krótkiej części z licznych przygód Koziołka, w drugiej części dzieci dowiedziały się o okolicznościach powstania komiksu, a także o tym, że w Pacanowie istnieje Europejska Stolica Bajki, w której nasz bohater króluje i ma nawet dwa pomniki.

Zwróciliśmy uwagę, że przygody Koziołka są napisane w formie komiksu, dzieci obejrzały również inne komiksy  dostępne w Izerce, ten rodzaj książek jest im dosyć dobrze znany.

Dzieci podzieliły się na cztery grupy i zasiadły do tworzenia jednej z przygód Koziołka ( wymyślonej  lub prawdziwej) w formie komiksu . Trzy grupy tworzyły wymyśloną historie a jedna odtworzyła przygodę z wiedźmą i uratowanymi dziećmi.

Następnie dzieci miały czas na samodzielne wybieranie książek z półek. Wizyta zakończyła się zachęceniem do wzięcia udziału w konkursie „90 lat Koziołka Matołka” i zdrowym poczęstunkiem (jabłko).