[wpa_toolbar]

W soboty nudzisz się przyjdź do nas

Data Publikacji: 20.09.2012
Udostępnij:

W soboty nudzisz się, przyjdź do nas!

czyt
Po wakacjach dla dzieci wznawiamy zajęcia w sobotę.

Można przyjść i wybrać książkę, poczytać prasę, porozmawiać z nami, porysować, ułożyć puzzle, a dla bardzo ciekawskich są przewidziane zajęcia podróżnicze. Już pierwsze spotkanie się odbyło, do których zachęcał kolorowy plakat.

Z Antonina Małowiecką – podróżniczką i dziennikarką, dzieci mają niezwykłą okazję zwiedzać ciekawe zakątki na całym świecie, poznać życie podróżnika, często narażonego na niebezpieczeństwa, choroby, zmienną pogodę, rabusiów, to wszystko jest udokumentowane na licznych zdjęciach oraz pamiątki z tych krajów świadczą, że może to być podróż marzeń.

Serdecznie dzieci zapraszamy do biblioteki, bo warto, może w przyszłości same będą podróżować by później móc o niezwykłych przygodach opowiadać lub też napisać niezwykłą książkę.

W bibliotece wielkim powodzeniem cieszą się podróżnicze książki Beaty Pawlikowskiej, tworzące cykl „Z Blondynką w podróży” lub Wojciecha Cejrowskiego z cyklu „Poznaj świat”. Są one niezwykłe, gdyż mają dobre, sprawdzone teksty oraz barwne fotografie zabierające nas śmiertelników na wyprawy do dzikich plemion, krain, do których nigdy się nie udamy.

Warto kiedy jest okazja przyjść i posłuchać prawdziwej podróżniczki, dzielnej, fizycznie drobnej dziewczyny, ale jakże silnej, odważnej i mądrej, która zamieszkała w naszym mieście i znalazła czas, aby spotykać się z dzieciakami.