[wpa_toolbar]

„W sławnym Pacanowie, kozy kują” -czyli zapoznanie się z Koziołkiem Matołkiem

Data Publikacji: 10.03.2023
Udostępnij:

W dniu 3.03.2023 dzieci z grupy Brzozowej przywędrowały do Izerki. Zapoznały się z Koziołkiem Matołkiem , a skłoniły nas do tego 90-te urodziny Koziołka Matołka.

Koziołek Matołek to jedna z najpopularniejszych postaci stworzonych w polskiej literaturze dziecięcej, znana kolejnym pokoleniom czytelników. Przygody Koziołka Matołka stworzył Kornel Makuszyński a ilustrował Marian Walentynowicz.

Dzieci wysłuchały jednej opowieści z licznych przygód Koziołka, napisanej w formie komiksu. Mogły się dowiedzieć co nieco o komiksie. Następnie odbyła się pogadanka na temat teraz już trudnych słów dla dzieci: Pacanów, kucie, matołek a nawet koza.

W drugiej części zajęć dzieci mogły dowolnie pokolorować sylwetkę Koziołka Matołka. Prace były staranne , bardzo kolorowe.

Przypomnieliśmy dzieciom jak należy obchodzić się z książkami i po zapoznaniu ich z kilkoma nowościami, daliśmy im możliwość samodzielnego oglądania książek.

Dzieci zostały obdarowane kolorowymi zakładkami z akcji Mała książka-wielki człowiek i równocześnie zachęciliśmy dzieci do udziału w projekcie pokazując wyprawkę czytelniczą w nowej
oprawie graficznej.

Na koniec dzieci zostały poczęstowane jabłuszkiem i powędrowały do przedszkola deklamując głośno: W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek….”