[wpa_toolbar]

W sklepie z zabawkami – stał Miś

Data Publikacji: 28.10.2019
Udostępnij

24.10.2019 dzieci z grupy „ Kasztanowej” odwiedziły Izerkę , po serdecznym powitaniu w „Wypożyczalni dla dorosłych ” ,przeszły na zajęcia do swojej dziecięcej, w której zaproszony gość -radny Mateusz Szumlas przeczytał dwa opowiadania z książki „ Miś Uszatek ” Cz. Janczarskiego pt.” W sklepie z zabawkami”i „ Przyjaciele”.

Dzieci dowiedziały się oczywiście „ Kto to jest radny ?”

W drugiej części chcieliśmy dowiedzieć się od dzieci jakie im są znane jeszcze inne misie książkowe ( oczywiście prym wiódł Kubuś Puchatek ) . My na półkach w bibliotece mamy mnóstwo książek o misiach , tych wymyślonych i prawdziwych , książeczki te trafiły do rąk dzieci.

Wspomagając się książką S. Riha „ Opowiastki o zwierzętach. Maluchy , nocne marki , śpiochy. ” opowiedzieliśmy dzieciom parę ciekawostek o niedźwiedziach.

Następnie podzieliliśmy na dwie grupy , każda z nich dostała duży szablon misia i kartki ze zniszczonych książek , zadaniem dzieci było wyklejenie „ Książkowego misia ” metodą wydzieranki.

Zapoznaliśmy dzieci z akcją „ Z książką na start” , zachęcając do przyjścia po książki z rodzicami.

Rozmawialiśmy o zbliżającym się Dniu Pluszowego Misia oraz konkursie na zakładkę i tu okazało się , że dzieci nie wiedzą czym jest zakładka i do czego służy , szybko więc zostały poinformowane co to jest i jak może wyglądać . Każde dziecko zostało obdarowane kolorową zakładką . Wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłko .