[wpa_toolbar]

VI wydanie „Nocy Bibliotek”- 2021

Data Publikacji: 12.10.2021
Udostępnij

Izerka wśród 1300 bibliotek , które świętowały „ Noc Bibliotek ” – 9.10.2021 , pod hasłem „ Czytanie wzmacnia” Przypomnijmy hasła:

  • Wolno Czytać -2016
  • Czytanie Porusza – 2017
  • RzeczpospoCzyta – 2018
  • Znajdźmy wspólny język – 2019
  • Klimat na czytanie – 2020

Wydarzenie ma promować niekonwencjonalny sposób korzystania z biblioteki, ma przedstawić ciekawe imprezy, ludzi, zachęcić do tego, aby te instytucje odwiedzać jak najczęściej, pokazując iż lokalna placówka może wspierać kulturalny rozwój w różnym wieku.
Hasło 2021 „Czytanie wzmacnia” ma szczególną wymowę w naszej aktualnej rzeczywistości , pandemia „rozwaliła ”– dosłownie naszą stabilność i bezpieczeństwo , zmieniła warunki pracy , nauki i wypoczynku …

Badania dowodzą iż czytanie wzmacnia pozytywną energię , obniża stres , czytając przenosimy się do innej rzeczywistości , możemy sobie wyobrazić inne życie co przekłada się na nasze zdrowie , czytanie aktywizuje i ćwiczy nasz mózg , chroni przed chorobami, ma działanie twórcze i edukacyjne .
W „ Noc Bibliotek ” 9.X. 2021 w ramach Izerskiego Klubu Międzypokoleniowego Izabela Janiak z „Pracowni Piernikowej ” tym razem przekonywała nas: „ Jak nie dać się chandrze jesiennej i wirusom , czyli zdrowe przyprawy”

Wcześniej można było obejrzeć wystawę jak było w poprzednich latach , porozmawiać przy kawie , gdyż pani Izabela jak zwykle dobrze przygotowała i przedstawiła nam książki z dziedziny zdrowego odżywiania , przeprowadziła profesjonalnie wykład o przyprawach , ziołach i owocach . Przekonała nas ,że jedzenie sezonowych owoców i warzyw to najlepsza rzecz dla zdrowia .

Swoimi refleksjami podzieliła się tuż po powrocie z targów w Poznaniu i Toruniu . Zdradziła nam swoje plany zawodowe , słowem było to tak ciekawe spotkanie , że trzy godziny minęły szybko .

Dla uczestników było to niezwykle twórcze spotkanie , a pojawiła się również obietnica przedświątecznego spotkania