[wpa_toolbar]

Uśmiechnij się Misiu – pierwsze czytanie

Data Publikacji: 24.10.2019
Udostępnij:

Dzieci 2,5 – 3 letnie z grupy „Sosnowej ”22.X.2019 odwiedziły Izerkę . Była to ich pierwsza wizyta , zostały serdecznie powitane , następnie posłuchały opowiadania K. Reider i S. Kraushaar „ Uśmiechnij się ,Misiu ”, reagowały bardzo spontanicznie, razem z misiem wydawały dźwięki „ ech , ech !! , oho ,oho, oho!, by na końcu wykrzyczeć:

A wszystkie smuteczki
niech idą w kąt !
A wszystkie dąsy
niech idą precz,
Bo przyjaźń najważniejsza
to rzecz!

W drugiej części zajęć dzieci ,wygodnie posadzone na kolorowych poduchach, dowiedziały się gdzie się znajdujemy i co dokładnie robimy w bibliotece.

Każde dziecko dostało jedną książeczkę do ręki i dowiedziało się jak należy obchodzić się z czytaną ( w ich przypadku oglądaną ) bajeczką .Przedszkolaki oglądały książki , wymieniały się nimi,opowiadały nam czy im ktoś czyta , a jeśli tak, to kto najczęściej ( okazuje się , że jest to mama).

Dzieci mają książki w domach , ale zaprosiliśmy je razem z rodzicami do odwiedzenia biblioteki i zapisania się w szeregi czytelników. Wizytę zakończyła zdrowa przekąska – jabłuszko i obietnica następnej wizyty przedszkolaków w Izerce.