[wpa_toolbar]

Tradycyjna książka, czy też nowoczesna technologia, co wybrać?

Data Publikacji: 22.03.2019
Udostępnij:

19 marca 2019r. na zaproszenie Izerki autorski wykład z prezentacją przedstawiła Joanna Golczyk – bibliotekarz, trener z Dolnośląskiej biblioteki Publicznej we Wrocławiu (przypomnijmy, że to już 3 wizyta w Izerce).

Wspólnie z uczestnikami doszliśmy do wniosku, iż książka papierowa jest nam bliższa, ze względu m.in. za zapach książki, ilustrację, przyzwyczajenie.

W dyskusji książka elektroniczna miała więcej plusów (pojemność, można mieć i 200 książek, ma ją zawsze pod ręką, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca, szybsza i łatwa jest dostępność, oszczędność papieru)

Uczennice Julia i Kasia, które trochę z nami posiedziały, mówiły że książka w telefonie to fajna sprawa, ale jednak wolą poczytać książkę tradycyjną, po prostu należy te sprawy łączyć czytnik e-booków to już niebywałe techniczne udogodnienie, ale szelestu i zapachu książki nic nie zastąpi.

Pani Joanna pokazała czytnik, wyjaśniła jak są wypożyczane w jej macierzystej bibliotece, że są bardzo popularne. Zaprezentowała też jak są nowoczesne, ale też i drogie.

Był też czas aby zapoznać się z wypożyczalnią e–booków jaką jest LIBRA, jak łatwo z niej korzystać, gdyż Izerka rozdaje PIN-y. Słowem udane spotkanie, był wykład, prezentacja, lekcja biblioteczna, pokaz czytnika, a nawet zaproszenie od uczennic Julii Skoczylas i Katarzyny Salawy na pokaz pracy konkursowej na Sejm Dzieci i Młodzieży 2019 pt. „Wincenty Witos. Jego działalność podczas II wojny światowej i okupacji”, który ma się odbyć 5 kwietnia o godz. 15.30, tuż przed spotkaniem z pisarką Jolantą Marią Kaletą.