[wpa_toolbar]

To się musi powieść… z Jolantą Marią Kaletą

Data Publikacji: 20.10.2022
Udostępnij:

VIII Noc Bibliotek zaczęła się już o godz. 10.00, projekcją filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica ”, dzieci mogły nie tylko obejrzeć film, ale również była wystawiona kolekcja 29 tytułów tej poczytnej od wielu lat serii, a dla pierwszych widzów nagroda w postaci dwóch książek z serii „Biuro detektywistyczne  Lassego  i  Mai”:  „Tajemnica diamentów ”, „Tajemnica szafranu” (książki od organizatora), biblioteka była udekorowana plakatami „Nocy Bibliotek”, czekały kolorowe zakładki.

Druga część Nocy, dla dorosłych, która uświetniła znakomita pisarka Jolanta Maria Kaleta, niezwykle popularna wśród naszych czytelników, którą na wstępie nagrodziliśmy dyplomem- „Podziękowanie za książki, które wzbudzają pozytywne emocje…, następnie odczytany został wiersz J. Mueller „Wciąganie w czytanie” przez radną, ale też szefową Izerskiego Klubu  Międzypokoleniowego Janinę Czaplińską, następnie odbyła się prezentacja pisarki, która podjęła się wyzwania „To się musi powieść”, gdyż opowiadała i przedstawiła dokumenty z rodzinnego archiwum, które mogą stać się motywem literackiej inspiracji.

Spotkanie przebiegło w atmosferze niemalże rodzinnej, nagrodzone zostały czytelniczki za udział w błyskawicznym konkursie dotyczącym książek pisarki, przy kawie i własnych wypiekach (w tym przepyszny sernik czytelniczki Ady), minęły 3 godziny Nocy Bibliotek, a końcowym akcentem było zachęcenie do czytania serii tronowej, już trzeci tom w księgarniach i  podpisywanie książek autorki.

Słowem była to udana VIII Noc Bibliotek. A sama autorka serdecznie na swoim Fb podziękowała za udane spotkanie w Izerce.