[wpa_toolbar]

Szkolimy się on–line. Rozmawiamy o ważnych tematach w książkach dla młodych

Data Publikacji: 22.12.2020
Udostępnij:

Dnia 9 grudnia 2020r odbyło się 2 webinarium dla bibliotekarzy dolnośląskich, zorganizowane przez Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu we współpracy z Wydawnictwem „Dwie Siostry”.

W programie odbyła się prezentacja i omówienie tytułów z oferty Wydawnictwa „Dwie Siostry” oraz zapowiedzi książkowych na najbliższe miesiące dla najmłodszych i starszych czytelników.

Zostały omówione niektóre książki wzmacniające wrażliwość społeczną, inteligencję emocjonalną … w ostatniej odsłonie webinarium przedstawiono książkowe inspiracje i aktywności animujące czytelnictwo na podstawie książek dla dzieci z oferty Wydawnictwa Dwie Siostry. Nam się podobał pomysł z „Drzewkiem życzeń”, które niebawem chcemy zrealizować.

Pewniakiem jest, że książka Tiny Oziewicz „Co robią uczucia” musi być zakupiona, jak i też „Daj gryza”. Słowem dla nas bibliotekarzy, bardzo ciekawe spotkanie. Izerka z najnowszej oferty również omawianej zakupiła J.Burninghama „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa”.