[wpa_toolbar]

Świat owadów – zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Data Publikacji: 06.08.2018
Udostępnij:

Upał od rana , niesamowity żar słoneczny nie przeszkodził przedszkolakom i wychowawczyni Agnieszce Dworak w dniu 2.08.2018 przybyć na zajęcia do Izerki.

Zastanawiałyśmy się, jaki temat w czasie wakacji może wzbudzić zainteresowanie dzieci. I znalazłyśmy ! W ostatnim „ Poradniku Bibliotekarza (nr 7, 8/2018) były podane zajęcia pod hasłem „Niezwykły świat owadów” – polecamy nauczycielom!

Przedszkolaki trochę zdziwione, ale się ucieszyły, gdyż „ głośne czytanie” odbyło się na „izerskich tarasach”

Przeczytaliśmy: „Motyla” – W. Chotomskiej, „Żuka” J. Brzechwy oraz fragmenty książki J. Bruce „Owady”, z której dowiedzieliśmy się dlaczego biedronka ma kropki a także wiele innych ciekawostek na temat różnych owadów.

W drugiej części zajęć już w Izerce, podzieliliśmy dzieci na 4 grupy. Zadaniem każdej grupy było narysowanie jednego losowo przydzielonego owada w jego środowisku naturalnym. Grupy rysowały : pszczoły w ulu, motyle, biedronki i mrówki na łące.

Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na zabawę ruchową „Poznajmy się, jestem…”. Polegała ona na tym, że dzieci naśladowały ruchy i odgłosy różnych owadów . Najwięcej śmiechu i zamieszania było przy skokach świerszcza i próbach wydawania dźwięków cykania.

Na koniec zajęć dzieci zostały poczęstowane jabłkiem , czyli tym co owady też chętnie zjadają.