[wpa_toolbar]

Spotkanie z Teresą Warawko

Data Publikacji: 18.03.2017
Udostępnij:

17 marca 2017, rano z uczniami spotkała się Teresa Warawko, autorka „Krystallos, Królestwo Karkonosza” przypomnijmy, nieco wcześniej słuchacze Izerskiego Klubu Międzypokoleniowego mieli przyjemność jej poznania.
Uczniowie posłuchali wybranych fragmentów. Dowiedzieli się o Sudetusie – opiekunie ziemi i nieba o jego synu Karkonoszu, który się stał panem Dzielnicy Kryształów – Krystallos zasobna w złoto i drogie kamienie oraz w kryształy górskie „Karkonosz władał powierzonym królestwem bardzo sprawnie. Pod jego bacznym okiem Królestwo zaczęło się harmonijnie rozwijać”.
Autorka czytała o pałacu w którym mieszkała księżniczka Rudawa, która zakochała się w Karkonoszu „Z tej miłości narodziły się jednego dnia dwie dziewczynki. Pierwsza – czarnowłosa o tajemniczym spojrzeniu, druga złotowłosa i były to Kaczawa i Izera”.
Dzieci słuchając jednocześnie malowały, tworzyły ilustracje dowolną technika i zadawały pytania, a na zakończenie krótki quiz „Wiedzy o Regionie”. Oczywiście były nagrody tj. książki Teresy Warawko z dedykacją. Dzieci podziękowały brawami.

[Best_Wordpress_Gallery id=”150″ gal_title=”Spotkanie z Teresą Warawko”]