[wpa_toolbar]

Sowy i inne leśne zwierzęta w książkach

Data Publikacji: 06.04.2023
Udostępnij:

„Izerska Łąka” od kilku lat organizuje „Noc Sów” jest to ciekawe wydarzenie, a z naszej strony, może być wsparcie książkowe. Dzieci z przyjemnością przeczytają cykl powieści przyrodniczych, napisanych przez prezentera Bartka Jędrzejaka, a w nim co się dzieje w przyrodzie wiosną i w innych porach roku.

 Proponujemy po przeczytaniu udać się na wycieczkę do lasu , poobserwować  zwierzęta, owady , warto też zabrać ze sobą worek na śmieci i rękawiczki.

Proponujemy również książki Adama Wajraka, dziennikarza „Gazety Wyborczej”, który zamieszkał z Antonią – psem w Puszczy Białowieskiej i w swojej książce „Wilki” opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi drapieżnikami. Warto ją przeczytać i przekonać się, że ten prześladowany ssak przez człowieka, jest mądrym zwierzęciem.

Natomiast w „Lolku” jest przedstawiona poruszająca opowieść o psie, który nie miał łatwego życia, przez człowieka pozbawionego uczuć. Zdradzamy, że powieść dobrze się kończy, gdyż znajdzie się człowiek, który patrzy z sercem.

 Takie książki umożliwiają i uczulają nas ludzi na los zwierząt , roślin , a przede wszystkim uczą dostrzegać otaczającą nas przyrodę i ją szanować .

 Polecamy dzieciom i inne książki z półki „Opowieści o zwierzętach ”.