[wpa_toolbar]

Słoneczka w Bibliotece

Data Publikacji: 25.11.2014
Udostępnij

20.11.2014 Słoneczka .19 dzieci   op.T.Felisiak

Misiowe odwiedziny

Z samego rana 20.XI. 2014 , po śniadaniu przybyły do nas przedszkolaki z grupy „ Słoneczka. Naszym specjalnym gościem była Danuta Żyłkiewicz  kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, która aktywnie uczestniczy w naszej kampanii „ Cały Świeradów czyta dzieciom”.

 Zawsze z radością przyjmuje zaproszenie na spotkanie z dziećmi , lubi im czytać i jak podkreśla często robi to swoim wnukom, akurat tak się złożyło , że w grupie był jej wnuk Jonasz.

 Do czytania dałyśmy pani Danusi opowiadanie , które wpłynęło do nas na konkurs jako praca zbiorowa uczennic z klasy 2b .A oto ono:

„MIŚ USZATEK I KRÓLICZKI”

Miał ogródek miś Uszatek . Zasadził w nim marchewkę kapustę i sałatę. Pięknie mu urosły . Cieszył  się więc bardzo i wszystkim chętnie pokazywał swój ogródek. W pewien piękny letni poranek wyszedł miś popatrzeć na swój ogródeczek . Zaskoczony zobaczył powyrywane marchewki i pogryzione główki kapusty. Między grządkami siedziały trzy Króliczki i opychały się zielonymi liśćmi kapusty i pomarańczowymi marcheweczkami. Rozpłakał się Uszatek na ten widok  odwrócił się i poszedł do domu. Króliczki popatrzyły na siebie , na zniszczony ogródek , potem na zapłakanego  misia i zrobiło im się bardzo przykro . Pobiegły więc za Uszatkiem i gorąco go przeprosiły. Potem naprawiły , pomalowały płotek i posadziły nowe warzywa. Gdy miś zobaczył, że szkody zostały naprawione, bardzo się ucieszył. Zaprosił Króliczki na podwieczorek i poczęstował je listkami sałaty.

Od tej pory Króliczki i Uszatek stali się przyjaciółmi. Często się odwiedzali , chodzili na spacery po łące i po lasku i razem bawili w berka.                                       

Czerwińska Natalia

Grońska Natalia

Łata Natalia

Rogowska  Dobromiła

Bajka bardzo się spodobała. Dalsza część zajęć odbyła się w bibliotece. Dzieci miały mało czasu  , więc zapoznaliśmy ich z naszymi nowościami książkowymi dla najmłodszych , zachęciliśmy do czytania  oraz miały chwilkę na samodzielne podejście do półek i oglądanie bajek .

Dzieci umówiły się na następne spotkanie w bibliotece.

{morfeo 113}