[wpa_toolbar]

Rusza kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Data Publikacji: 20.05.2021
Udostępnij:

Książka rośnie wraz z dzieckiem – wspiera jego rozwój , inspiruje , rozwija wyobraźnię i kreatywność. W ramach kampanii  blisko 2 miliony dzieci  otrzymało specjalnie przygotowaną Wyprawkę Czytelniczą a w niej : książkę „ Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę  w bibliotece , zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki czytelnik otrzymał naklejkę a po zebraniu 10 został uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce była również broszura informacyjna dla rodziców przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom .

Izerka bierze udział w kampanii od 2018 roku , dotychczas rozdaliśmy dzieciom blisko 120 wyprawek ( w , tym dwie trafiły na stan biblioteki do szerokiego wypożyczania ), pozyskaliśmy 60 nowych czytelników , Dyplom Małego Czytelnika uzyskało 15 dzieci ( w tej liczbie kilkoro uzyskało go dwu lub trzykrotnie)

We wrześniu zacznie się kolejna dla nas odsłona kampanii czytelniczej do której przystępujemy bardzo chętnie i czekamy oraz zachęcamy rodziców z dziećmi do korzystania z bogatego księgozbioru Izerki