[wpa_toolbar]

„Twórcze spotkania z książką”

Data Publikacji: 09.12.2010
Udostępnij:

„Twórcze spotkania z książką”

 

Zakończył się projekt pod hasłem „Twórcze spotkania z książką”, który był poświęcony różnym źródłom informacji oraz roli jaką spełniają biblioteki we współczesnym życiu.

Pomysł zrodził się trzy lata temu, wspólnie z nauczycielem języka polskiego I. K.W. postanowiliśmy, że edukację czytelniczą należy przeprowadzić już dla dzieci starszych, wcześniej były prowadzone głównie dla młodszych dzieci i uznaliśmy, że ten obszar wiekowy jest zaniedbany. Animatorzy czytelnictwa z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu J.Kumiega i I.Podlasińska podjęli się takiego wyzwania, uznając że biblioteka stanie się przewodnikiem po świecie informacji. Postanowiliśmy korzystać z tzw. „klanzowych zajęć”, które są cząstką pedagogiki zabawy, a przypomnijmy definicję autorki Z.Zatorskiej iż „pedagogika zabawy jest pomocniczą metodyką pracy z grupą, która oferuje propozycje interakcji w grupie, w celu ułatwienia kontaktu między uczestnikami, ale także każdego z samym sobą. Ułatwia aktywność i zaangażowanie przy realizacji wspólnych celów, jakie przyjmuje grupa”. Młodzieży podobały się zajęcia, może mniej zadawane tzw. prace domowe, po każdych zakończonych spotkaniach np. „Dlaczego biblioteka spełnia rolę przewodnika po świecie informacji”. Do wykonania zadań była wskazana wizyta w bibliotece publicznej lub szkolnej. Do nas przychodzący na dowód wizyty wręczaliśmy zakładki z Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Najbardziej czekały na ostanie spotkanie, które miało odbyć się we Wrocławiu. Już o nim napisał sam kierownik, animator czytelnictwa z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej J.K., który zarazem wykonał zdjęcia młodzieży.

Zdjęcia w galerii już nie dlugo.