[wpa_toolbar]

Przedszkolaki u burmistrza

Data Publikacji: 25.11.2014
Udostępnij:

Dobrą tradycją w naszej bibliotece są odwiedziny dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 , tym razem na obchody Święta Pluszowego Misia 19.X.2014 przyjechały przedszkolaki. Przygotowaliśmy dla nich program , który według nas miał im na długo zapaść w pamięci. Od razu po powitaniu zostali zabrani na zwiedzanie urzędu i już na samym początku po przedstawieniu się w sekretariacie Urzędu Miasta , przemiła p. Krysia zaprosiła nas do gabinetu burmistrza Rolanda Marciniaka, po serdecznym powitaniu pogratulowaliśmy 3 zwycięstwa w wyborach i w ten sposób przedszkolaki zostały pierwszymi petentami, słuchały o projektach , oglądały zdjęcia z wykonanych zadań, najbardziej zainteresowała ich szabla. Po pełnym wrażeń spotkaniu i otrzymaniu od burmistrza znaczków odblaskowych udały się na 2 piętro – na spotkanie z pracownikami Referatu promocji i turystyki , którzy z nimi przeszli do biblioteki , gdyż zostali przez nas zaproszeni na tzw” głośne czytanie”. Monika Hajny – Daszko przeczytała fragment z „Kubusia Puchatka” A.A.Milne, rozdział, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i pszczołami, następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów:” Przyjaciel dzieci i biblioteki „ Monice Hajny – Daszko i Tomkowi Chmielowcowi.

W ten sposób my pracownicy i dzieci podziękowaliśmy za ich zaangażowanie w projekty biblioteczne , za wszystkie wykonane znaczki dyniowe , misiowe kolorowe plakaty, Mikołajowe atrakcje, „ głośne czytanie”, dobre słowa,a przede wszystkim , że możemy na nich zawsze polegać, oczywiście musieli wypić napój mocno kwaśny , z uśmiechem i to im się udało.

Po tej uroczystej chwili i zapytaniu , kto zajmuje się pszczołami. W środku sali w białym kombinezonie , w szerokim kapeluszu ukazał się niespodziewanie gość „ Pszczelarz”czyli pan Eugeniusz Grabas pracownik urzędu. Pan Grabas jest hodowcą pszczół i pasjonatem obdarzonym dużą wiedzą na ich temat. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy : jak powstaje miód , jak pszczoły organizują sobie życie w ulu, jak podbieramy miód. Urządzono nam nawet mały pokaz dymienia specjalną „dymarką”. Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane miodem produkcji p. Grabasa. Bardzo im smakował z kruchym wafelkiem.

Zajęcia czytelnicze zaczęliśmy od wyszukania na półkach bibliotecznych wszystkich misiowych bohaterów literackich i krótkim omówieniu ich postaci. Okazało się , że książek o misiach jest bardzo , bardzo dużo … do wszystkich nie zdołaliśmy podejść. Dzieci za to , jako że to przecież święto misiowe nadmuchały dużo kolorowych baloników , przez co zrobiło się bardzo wesoło i dzieci pohasały sobie bawiąc się w zabawę „ stary niedźwiedź mocno śpi”.

Potem nastąpił czas , aby mogły samodzielnie wybierać książki z półek i je oglądać .Obdarowane balonikami i zakładkami do książek wróciły do przedszkola.

Za rok znowu następne Święto Pluszowego Misia.

{morfeo 111}