[wpa_toolbar]

Muchomorki i pszczelarz

Data Publikacji: 25.11.2014
Udostępnij:

20.11.2014 Muchomorki 17 dzieci , op K. Fiuk

Po obiedzie 20.XI.2014 grupa przedszkolaków „ Muchomorki ” odwiedziła nas, już czekała na nich pani Jola Bobak z opowieścią o „ Misiu z anielskimi skrzydełkami” z książki Elżbiety Janikowskiej „ Franek Bałaganek i inne bajki”. Już nieraz czytała dzieciom w ramach kampanii „Cały Świeradów czyta dzieciom” a tym razem była to opowieść o pani Joli , która pracowała w fabryce pluszowych zabawek i wyczarowała misiowego aniołka przynoszącego wielkie szczęście dziecku. Dzieci w skupieniu wysłuchały opowieści , po tym czekała ich niespodzianka, gdyż wyszedł z ukrycia pszczelarz ( pan E. Grabas -pracownik Urzędu Miasta) , przez niektóre dzieci nazwany z powodu stroju nazwany „ kosmitą”.

Dzieci były pod dużym wrażeniem , opowiedział czym zajmuje się pszczelarz , jak żyją pszczoły w ulu, jak zdrowy i smaczny jest miód. O smaku mogły dzieci przekonać się , ponieważ zostały poczęstowane nim, a także na ręce pani wychowawczyni został przekazany słoik miodu dla całej grupy jako dodatek do codziennych podwieczorków lub śniadań.

Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia kapelusza ochronnego pszczelarza .Każde dziecko zostało uwiecznione w nim na fotografii zrobionej przez informatyka Urzędu Miasta T.Chmielowca.

Drugą część wizyty poświęciliśmy dla „ misiowych bohaterów literackich „. Zadaniem dzieci było jak najszybsze odgadnięcie o jakim misiu się mówi . Dzieci bardzo lubią bajki o misiach inie miały dużo kłopotów z odpowiedziami( może tylko miś Paddington sprawił im kłopot).

Zapoznaliśmy także dzieci z kilkoma krótkimi opowiadaniami , które napisanymi przez ich kolegów z przedszkola lub szkoły na nasz konkurs literacki. Wysłuchały ich z zaciekawieniem.

Krótką chwilę poświęciliśmy na samodzielne oglądanie książek , obdarowaliśmy dzieci zakładkami do książek i pożegnaliśmy się umówieni na następne ciekawe zajęcia.

{morfeo 112}