Książki z cyklu „Prawdziwe historie” cieszą się powodzeniem u czytelników. Anna Herbich ( rocznik (1986) dziennikarka , reportażystka , urodzona i mieszkająca w Warszawie, w swoich książkach pokazuje kobiecą stronę historii , która upamiętnia ich tragiczne losy.
W opowieściach jest wszystko: miłość i nienawiść, cierpienie, gniew, hart ducha, odwaga nadzieja.
W „Dziewczynach z Wołynia” przedstawia losy kobiet, które przetrwały rzeź. Banderowski pogrom objął wołyńskie rodziny, mimo przeciwności losu, wiele z nich nigdy się nie poddało, traciły swoich bliskich i często żyły z piętnem Wołynia i Galicji Wschodniej, nazywano to „Piętnem Ocalałych ”.
Z kolei w „Dziewczynach z Syberii” poznajemy historie dziewczyn, które na Syberii przeżyły niesamowite, nieludzkie chwile, walcząc o życie swoje i bliskich, głód, choroby i mrozy i nic je nie było w stanie pokonać.
Ciekawe portrety kobiet w „Dziewczynach z Solidarności ”, które dla wolności gotowe były poświęcić wszystko, jak np. Beata, która miała zdawać maturę, ale za „bibułę” trafiła do więzienia, po latach jej oprawczyni otrzymała z rąk prezydenta order za „wybitne zasługi”.
Bogusław Wołoszański, dziennikarz, niezwykły popularyzator i pasjonat historii, pomysłodawca i autor programu „Sensacje XX wieku”, autor wielu książek, w tym najwięcej o niewyjaśnionych sekretach II wojny światowej, łączy sensacyjne fakty z literacką fikcją. Czytelnik wybierając jego książki nie znudzi się przy czytaniu, gdyż wszystkie występujące postacie są autentyczne, opiera się na najbardziej wiarygodnych źródłach, używając dobrego języka, zamieszczając liczne zdjęcia i bibliografię. Warto sięgnąć po jego książki mając pewność, że historie się polubi, a nawet nas sprowokuje, że będziemy sięgać po nie coraz częściej. W Izerce jest ich sporo …