[wpa_toolbar]

„Portret Mamy” – grupy Jarzębinowej

Data Publikacji: 27.05.2022
Udostępnij:

24.05.2022 do Izerki zawitała grupa Jarzębinowa. Z okazji zbliżającego się dnia Matki grupa wysłuchała wierszy: „Bukiecik dla Mamy” Włodzimierza Ścisłowskiego  i „Piękny dzień” Czesława Janczarskiego.

Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich mamach i o tym co chciałyby im życzyć. Wspólnie ułożyliśmy słowny portret „mam” z grupy Jarzębinowej i okazało się, że mama: jest uśmiechnięta, lubi kwiaty, piję często kawę, lubi jak dziecko jest grzeczne i ogólnie jest „SUPER”.

Następnie zadaniem dzieci było narysowanie portretu swojej mamy, okazało się, że to skojarzyło się dzieciom trochę z laurką i obok każdej mamy pojawiły się kolorowe kwiaty. Powstało więc 19 różnych, kolorowych portretów.

Pozostały czas w bibliotece dzieci spędziły na samodzielnym wybieraniu i przeglądaniu książek ich interesujących. Dzieci zostały na koniec poczęstowane jabłkiem i pomaszerowały do przedszkola.

Przypomnijmy !

Spotkania z przedszkolakami to realizacja projektu „Czytające Przedszkole ” w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”