[wpa_toolbar]

Poczuć świąteczny klimat – propozycje dla dzieci i młodzieży

Data Publikacji: 08.12.2022
Udostępnij

Polecamy książki świąteczne! Mogą i powinny dzieci wprowadzić w doskonały nastrój, my dorośli zadbajmy o to, aby uwielbiały magię świąt i uwierzyły w niemożliwe. Skąd wziął się Święty Mikołaj i inne ciekawe świąteczne opowieści tylko w książkach.

Kilka naszych propozycji w tym świąteczna książka roku 2021 „Chłopiec zwany gwiazdką”  czy też autorki Harry’ego Pottera J.K. Rowling „Gwiazdkowy prosiaczek”.

Starsza młodzież może sięgnąć po 12 świątecznych opowiadań „Podaruj mi miłość”, a lubiący elfy niech przeczytają M.Haiga „Ojciec gwiazdka” i  jest to gwarantowana dawka dobrej literatury, przekonają się, żeby zatrzymać Boże narodzenie to ciężka sprawa, gdyż elfy na to nie pozwolą. Marcin Pałasz świetny pisarz z licznymi nagrodami w tym za „Sposób na elfa” a w „Elfie i pierwszej gwiazdce” rozwiązuje kolejną zagadkę, by później spokojnie usiąść do wigilii.

Z kolei w skandynawskiej opowieści M.Lunde „Śnieżna Siostra” dzieci się dowiedziały wiele o przyjaźni, stracie, rodzinie i magii Bożego Narodzenia zawarte w 24 rozdziałach po jednym na każdy dzień adwentowy.

Trochę mniej oglądania telewizji, zerkania w ekran telefonu i sięgnijmy po piękne opowieści świąteczne, które wile dobrego uczynią dla dzieci. Czytanie przecież rozwija umysł, uczy koncentracji, przekazuje wiedzę, redukuje stres, uczy refleksji …

Czytajmy dzieciom, razem z  nimi, szukajmy okazji do rozmowy to wszystko wzmocni więzi, dziecko poczuje, że jest ważne! A święta sprzyjają czytaniu …