[wpa_toolbar]

Po wakacjach… warto czytać każdego dnia

Data Publikacji: 14.09.2019
Udostępnij:

Przedszkolaki o nas nie zapomniały, umówione na zajęcia, grupy: Jarzębinowa, Kasztanowa, Świerkowa , Orzechowa już nas odwiedziły, my ze swojej strony zapewniamy  im ciekawe zajęcia, w których głównym bohaterem jest  książka.

Izerka uczestniczy już po raz drugi w akcji „Z książką na  start” będziemy  wydawać wyprawki  dla każdego przedszkolaka zapisanego przez rodzica. Podpisujemy  się pod słowami organizatora z Instytutu Książki „że dzieci wychowane pośród książek są bardziej  pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Książki pomagają najmłodszym odróżnić dobro od zła, dają wzorce osobowe i pokazują świat wartości”.

Radni nas wspomagają  i z przyjemnością przyjmują zaproszenia do  „głośnego czytania”. Jak im czas pozwala to na przysłowiowe 5 minut wpadają do Izerki. Wrześniowe przedpołudnia spędziły z dziećmi już Janina Czaplińska i Aleksandra Kasprzak, które wspólnie z nami wierzą , że „czytelnictwo” zaczyna się od przedszkola. Zapraszamy rodziców, dzieci w wieku przedszkolnym, aby regularnie odwiedzały bibliotekę i rodzinnie wspólnie czytali książki.

Przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki Izerki  otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą ,a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie  jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wspólnie  z organizatorami gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Tak też uważa były burmistrz Zbigniew Szereniuk, który przyjął 13 września zaproszenie na „głośne czytanie” dla dzieci z grupy Świerkowej. Przeczytał wiersz Wandy Chotomskiej – wybitnej poetki, która znalazła się w gronie autorów „Pierwszej czytanki dla …”m.in. Joanny Papuzińskiej, Czesława Janczarskiego, Adama Bahdaja, Hanny Januszewskiej, Jana Twardowskiego, Michała Rusinka, Grzegorza Kasdepke dostępnej w Izerce dla każdego przedszkolaka.