[wpa_toolbar]

Pierwsza wizyta grupy Dębowej w Izerce

Data Publikacji: 11.10.2018
Udostępnij:

27.09.2018 Izerkę po raz pierwszy odwiedziła grupa Dębowa ( dawniej Biedronki). Dzieci zostały serdecznie powitane i oprowadzone po całej bibliotece , z ciekawością się rozglądały , gdyż była to ich pierwsza wizyta w bibliotece , następnie przeczytaliśmy im kilka wierszy z książki „ Pierwsze wiersze dla…”, którą wręczamy dzieciom 3-letnim w ramach akcji „ Mała książka – wielki człowiek ”. Książka jest pierwszym przewodnikiem literackim dla dziecka.

Drugą część wizyty dzieci spędziły w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży i tutaj każde dziecko dostało w swoje ręce książkę i porozmawialiśmy sobie o tym : jak działa biblioteka ?(jak się zapisać)

jak obchodzimy się z książkami( nie niszczymy, nie wyrywamy kartek….)

Dzieci następnie samodzielnie oglądały książki i opowiadały nam ,że im rodzice także czytają różne bajeczki , co nas bardzo cieszy.

Przedszkolaki mogły także chwilę pobawić się w m „ Kąciku Malucha ”. Pokazaliśmy im także dostępne gry planszowe i czasopisma dla dzieci.

Na zakończenie przeczytaliśmy bardzo jesienny wiersz W. Broniewskiego „ Liście”. Tradycyjnie poczęstowaliśmy dzieci zdrową przekąską -jabłuszkiem. Przedszkolaki wyszły od nas obdarowane kolorowymi zakładkami do książek i zapewniły , że nie raz powrócą do Izerki.