[wpa_toolbar]

Pandemia – nie przeszkodzi w czytaniu

Data Publikacji: 22.01.2021
Udostępnij:

Obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii, spowodował, że zajęcia z przedszkolakami są odwołane.
Bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze.
Ostatnie spotkanie z przedszkolakami miało miejsce „Pod daszkiem Izerki” 1 grudnia 2020, w zimowej aurze dzieci z grupy Orzechowej otrzymały Wyprawkę, ze znaczkami Super Czytelnika.
Przestrzegając dyscypliny sanitarnej 21.01., w Dzień Babci odpowiedzialna za projekt „Czytające Przedszkole”, Iwona Tetich pakując całą torbę nowych książek wyruszyła do Przedszkola . Spotkała się z dziećmi z grupy Świerkowej, przypominając, że jest z biblioteki „Izerka”.
Zapewniła, że biblioteka czeka na nich , a w niej są piękne, kolorowe książki: o zwierzętach, bajki, o robotach, księżniczkach…

Przygotowany specjalny plakat dla rodziców, powędrował do każdej Sali. Dla nas jest ważne, aby nie wytworzyć zbyt długiej przerwy w czytaniu.Dzieci niecierpliwie czekały aż zostanie rozpakowana torba z książkami a było ich sporo: cykl o gangu Fajniaków i ich ekoprzygodach, o wypadkach trapiących zwierzęta w Zwierzaczkowie, które leczy doktor Tapirek (pan Wąż skręcił się w supełek), o najmilszym smoku na świecie, który w końcu zdobył zaufanie zwierząt, o Meli , która miała bardzo zły dzień, o braciach , którzy bardzo zdenerwowali mamę …

I tę książkę, czyli „Jak zdenerwować mamę” I. Flas i A. Masson, na prośbę dzieci przeczytaliśmy całą.
Każde dziecko dostało również książkę do ręki, aby ją pooglądać (nie wymieniały się bajkami a książki zostały zdezynfekowane).
Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał kolorową zakładkę.
Była to udana wizyta, oczywiście oprócz tego, że przekonaliśmy dzieci, że warto czytać, to powtórzyliśmy zasady bezpiecznego zachowania się w czasie pandemii. Można stwierdzić, iż są dobrze obeznani z zasadami, pilnują się a dodatkowo dowiedziały się, że Izerka na nich czeka.