[wpa_toolbar]

Pandemia nie przeszkodzi przedszkolakom w czytaniu – część 5

Data Publikacji: 24.02.2021
Udostępnij:

23. 02. 2021 najmłodsza grupa przedszkolna „Orzechowa” ( 2,5- 3-latki ) gościła bibliotekarza, tradycyjnie w reżimie sanitarnym i z koszem pełnym książek. Maluszki z grupy „Orzechowej nigdy nie mieli okazji odwiedzić biblioteki w środku. Musieliśmy im przypomnieć co to za miejsce i co tam można robić.

Przypomnijmy !

1 grudnia 2020 dzieci dostały od nas Wyprawki Czytelnicze, dlatego byliśmy ciekawi jak idzie im czytanie. Większość dzieci deklarowała, że rodzice im czytają wiersze i opowiadania z wyprawki. Książki z koszyka z serii o Misiu Tulisiu, Świetlistych Wróżkach, seria Mały Chłopiec czy wiersze J. Brzechwy zostały powitane z radością. Przed rozdaniem książek przypomnieliśmy jak należy obchodzić się z książkami, aby nam długo służyły.
Wspólnie wysłuchały opowiadania D. Mellinga „Miś Tuliś idzie do przedszkola ”. Przedszkole wzbudziło emocje bo było leśne, ale zabawy i zajęcia już takie same jak dzieci.

Na koniec rozdaliśmy dzieciom kolorowe zakładki do książek ( oczywiście informując do czego służy zakładka). Podsumowując,trochę pracy nas- dorosłych czeka. Pani Magda odpowiedzialna za dzieci obiecała, że idąc na spacer będzie pokazywała Izerkę, a że wiosna nadchodzi to i spacery będą częstsze, to można na chwilę przystanąć i przypomnieć, że to „fajne miejsce”, pełne ciekawych książeczek.