[wpa_toolbar]

Ostatnia lekcja „Latarnika”

Data Publikacji: 14.06.2013
Udostępnij:

Ostatnia lekcja „Latarnika”

W bibliotece 11 czerwca 2013 roku po raz ostatni spotkali się uczniowie „Latarnika”, na zajęciach z obsługi komputera i internetu dla osób 50+

Wolontariuszka Henryka Socha Zawadzka prowadząca od samego początku lekcje była wzruszona, słysząc podziękowania od swoich uczniów, którzy nie tracąc czasu od razu przystąpili do nauki.

My pracownicy biblioteki byliśmy wyraźnie poruszeni, że tak Seniorzy traktują te zajęcia, nie chcieli ani minuty tracić, z wielkim entuzjazmem myszką się posługiwali, a do zadań pani Henryki przystąpili z wielka powagą.

Podzieleni na grupy mieli za zadanie wyszukiwać z internetu potrzebne informacje. I tak pierwsza para miała za zadanie zorganizować grupie wyjazd na Mazury, tj. m.in. zamówić bilety, kwatery, opracować trasę, znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania, następna para nawiązać kontakt ze Związkiem Emerytów, Rencistów w Gdańsku i umówić się na integracyjne spotkanie, również znaleźć dobry hotel, zapewnić posiłki i atrakcje.

Uczniowie świetnie sobie radzili, a mając nawet przerwę na herbatę i ciastko nie chcieli przerwać, po prostu trudno było im się oderwać od komputerów. Wspólne zdjęcie na koniec zajęć, będzie przypominało tę radosną naukę.

„Latarnik” czyli Henryka Zawadzka zapewniała, że we wrześniu ruszy II edycja kursu.

Wszelkie informacje nam przekażę , a my z kolei je ogłosimy na stronach biblioteki, prosimy wobec tego o zaglądanie na nasza stronę.