[wpa_toolbar]

Opowieści o choince – dla grupy Jarzębinowej

Data Publikacji: 11.12.2018
Udostępnij

11.12.2018 odbyły się zajęcia dla grupy Jarzębinowej. Pogoda była bajeczna,od rana sypał śnieg, dzieci ożywione, ozdobione płatkami śniegu, wparowały do Izerki, po rozebraniu usiadły i wysłuchały „Opowieści o choince ” z książki Anny Sójki „Bajki z Krainy Mikołajów”, w której Mikołaj z rodziną wykonał kolorowy łańcuch dla choinki …

W drugiej części zajęć: rozmowy z dziećmi o tradycjach w domu jak ubierano ubierania choinki. Cóż się okazało : niektórzy robią to w samą Wigilię, niektórzy wcześniej, choinki są przeważnie sztuczne, są ubierane kolorowo i dzieci lubią jak są na nich cukierki i pierniczki. Zadaniem dla dzieci było ozdobienie wcześniej przez nas wykonanej choinki z bibuły .Każde dziecko dostało wyciętą z kolorowego papieru bombkę. Do ozdoby bombki, miały kolorowe, błyszczące cekiny, gotowe bombki zostały przyczepione do choinki i pięknie ją przystroiły.

Po zajęciach plastycznych dzieci mogły zapoznać się z wystawą książek o tematyce świątecznej, bardzo chętnie je przeglądały. Zbliżają się święta i wszędzie pachnie już piernikami, więc i my poczęstowaliśmy przedszkolaków pysznymi pierniczkami, a część pierników z kokardkami podarowaliśmy, aby ozdobiły przedszkolną choinkę.

Jarzębinki przekazały nam także życzenia świąteczne,na przepięknej kartce, od wszystkich przedszkolaków i wychowawczyń. Życząc Wesołych Świąt pożegnaliśmy się, do spotkania w 2019 roku.