[wpa_toolbar]

Od czarodzieja do krasnoludków – wizyta grupy Kasztanowej. Inauguracja zajęć poświęconych Marii Konopnickiej.

Data Publikacji: 03.03.2022
Udostępnij:

24 lutego, czyli w „Tłusty Czwartek” odwiedziła nas rankiem grupa ”Kasztanowa”. Dzieci na wstępie obejrzały wystawę pokonkursową poświęconą czarodziejowi z Hogwartu, by następnie posłuchać krótkiego fragmentu z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Czy to bajka, czy nie bajka”.

Dzieci w skupieniu słuchały, by następnie udać się do wypożyczalni dla dzieci, gdzie czekały już przygotowane  do zajęć stoliki.   Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak nazywały się krasnoludki z naszej książki, jak wyglądały i czym się zajmowały . Dzieci wymieniały tęż różne inne nazwy: krasnale, skrzaty, elfy…

Zadaniem przedszkolaków było zapełnienie małej osady Krasnoludkowa  mieszkańcami, każde dziecko rysowało swojego krasnoludka i w zależności od tego co robił lub jakie miał usposobienie, nadawało przydomek (Śmieszek, Shrek, Wesołek, Tęcza, Tygrys…) . Było dużo śmiechu i zabawy przy nadawaniu imion. Gotowe krasnoludki zostały wycięte i przyklejone do dużej planszy Krasnoludkowa.

Wreszcie przyszła chwila, na którą dzieci bardzo czekały, samodzielne oglądanie książek . Po przypomnieniu zasad obchodzenia się z książką można powiedzieć, że dzieci  „rzuciły”  się do pólek.

Na koniec zajęć korzystając z okazji słodkiego święta, poczęstowaliśmy przedszkolaków ciasteczkami.

Obdarowane kolorowankami powędrowały do przedszkola.