[wpa_toolbar]

O większego trudno zucha …

Data Publikacji: 10.03.2022
Udostępnij

Jak był Stefek Burczymucha- dowiedziały się dzieci z grupy Świerkowej

W Dzień Kobiet, rano odwiedziły Izerkę przedszkolaki, zostały nam wręczone piękne tulipanki z okazji święta.

Dzieci wysłuchały wiersza Marii Konopnickiej, by następnie już uczestniczyć w zajęciach poświęconych „strachowi, który ma wielkie oczy ”.
Przypomnieliśmy sobie, jakich to zwierząt nie bał się Stefek, a kto go ostatecznie wystraszył i jak wyglądała w oczach przestraszonego zucha mała myszka. Wyjaśniliśmy określenia związane ze strachem (najeść się strachu, strach zagląda w oczy, kogoś obleciał strach).

Same dzieci opowiedziały czego się boją (przeważał strach przed ciemnością). Przedszkolaki także pokazywały w jaki sposób widać na ich twarzach strach, ale także miały pokazać radość, zdziwienie, znudzenie, smutek. W parach miały za zadanie się przestraszyć i rozśmieszyć.

Następnym zadaniem było pokazanie małego strachu, dużego i największego. Rozmawialiśmy jak możemy pokonać te małe i większe strachy. Jednym ze sposobów jest przeczytanie książki z przygodami bohatera, który mierzy się ze strachem i go może pokonać. Dzieci odpowiednio przygotowane (jak należy się obchodzić z książką) mogły samodzielnie je przeglądać. Przypomnieliśmy dzieciom o trwającym konkursie W krainie utworów Marii Konopnickie, zachęciliśmy do brania udziału, pokazując przepięknie zilustrowane książki z wierszami Marii Konopnickiej.
Dzieci miały ocenić swoje zadowolenie z zajęć rysując odpowiednią minkę na okrągłej buźce. (wszystkie buźki były uśmiechnięte)
Wizyta zakończyła się wręczeniem kolorowych zakładek i słodkim poczęstunkiem.