[wpa_toolbar]

O kotach czyta radny

Data Publikacji: 17.02.2019
Udostępnij:

15.02.2019 w Izerce dzieciom z grupy Sosnowej w ramach akcji „Radni czytają dzieciom”, czytał- radny Michał Podhorodecki. Po przywitaniu, dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania z książki Renaty Opali „Rudzielec” pt. „Zjawił się kot”, później dzieci, poruszone tym jak kot został potraktowany przez swoich byłych właścicieli, opowiadali jak należy się opiekować swoim zwierzątkiem (nie tylko kotkiem).

W drugiej części zajęć zapoznaliśmy się także z całkiem sporą rodziną kotowatych, dzieci rozpoznały lwy, tygrysy, lamparty, gepardy a także spotykane w Polsce żbiki i rysie.

Książka M. Maruszczak „Pyszczki, łapy, ogony” pomogła nam zrozumieć mowę ciała kota. Następnym zadaniem dla dzieci było wykonanie,metodą wydzieranki,mądrego kota książkowego. Gotowy szablon został wypełniony kawałkami kartek ze zniszczonych książek.Dzieci ozdobiły dodatkowo kota kolorowymi oczami i wąsami a także łatami.

Po wykonaniu pracy przedszkolaki poruszały się trochę wykonując kocią gimnastykę : zrobiły „koci grzbiet „i leniwie się poprzeciągały. Dzieci miały również czas na samodzielne przeglądanie książek i na zdrowa przekąskę. A my zapraszamy, przy okazji,Dzieci i Rodziców na wystawę kotów łąk i gór Izerskich w niedzielę 24.II.2019 o godz. 15.00.

Więcej informacji pod tel.75 617 14 42 (Izerska Łąka)