[wpa_toolbar]

O dobroczynności w Bad Flinsberg – czyli 34 wykłady

Data Publikacji: 20.01.2017
Udostępnij

W niedziele 15 stycznia 2017r – spotkała się ze swoimi sympatykami Magda Olszewska, mająca na uwadze WOŚP w niedzielę postanowiła opowiadać o dobroczynności w Bad Flinsberg. Dobre serca od pokoleń towarzyszy ludziom, był też ważnym elementem życia w Bad Flinsberg. Największym darczyńcą była rodzina Schaffgotschów.

Od 1898r działała fundacja św. Józefa – hrabiego Fryderyka Schaffgoscha, a w niej osiem zakonnic z zakonu Boromeuszek z Trzebnicy sprawowało opiekę oraz służbę kościelną w kościele Św. Józefa .
Diałały : Lecznica dziecięca (ok. 1898r), ośrodek wypoczynkowy dla starych i schorowanych zakonnic, a założony w listopadzie 1932 przez Lauterbach i Kisewalter „Związek Królowej Luizy” prowadził socjalną działalność, wspierał życie rodzinne w gminie dbał o biednych, zbierał żywność w domach uzdrowiskowych i pensjonatach dla biednych i potrzebujących, zwłaszcza dzieci, został rozwiązany wiosna 1933r.

Podsumowując swój wykład Magda Olszewska stwierdziła że działalność J.Owsiaka zasługuje na wielkie uznanie i przekazała nam co było wielką niespodzianką gorące podziękowania za wsparcie Sztabu XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przekazany dyplom ma już honorowe swoje miejsce, przypomnijmy – razem z czytelnikami w tym (był również udział Magdy Olszewskiej) uzbieraliśmy 364,10 zł.
Za rok Izerka również będzie wspierać WOŚP.