[wpa_toolbar]

„O czym szumią drzewa jesienią ”- pierwsze zajęcia powakacyjne

Data Publikacji: 19.09.2018
Udostępnij

13.09.2018 dzieci z grupy Jarzębinowej ( nowe nazwy grup , musimy więc się przyzwyczaić i przyswoić) po wakacjach przyszły do Izerki na pierwsze zajęcia. Przygotowałyśmy się do nich starannie.

A głównym motywem do zajęć była najnowsza książka Petera Wohllebena – leśnika, ekologa, założyciela Akademii Leśnej, pt. „O czym szumią drzewa”, bogato ilustrowana przez Dianę Karpowicz, wzbogacona w zdjęcia i dodatkowe quizy dla czytającego.

Dzieci dowiedziały się: jak drzewa oddychają, czy chce im się pić, czego się boją, czego uczą się w szkole drzewne dzieci…

Wstępem do drugiej części było przeczytanie wiersza W. Broniewskiego „Liście ”. Tam odnaleźliśmy wszystkie barwy jesiennych liści.

Dzieci podzielone na dwie grupy miały ozdobić dwa duże drzewa w kolorowe, jesienne liście. Liście zostały wycięte i przyklejone do drzew. Każde dziecko dodatkowo dostało od nas jarzębinkę ze swoim imieniem, którą także przykleiło do drzewa.

Przygotowaliśmy także cztery prawdziwe liście (klonu, kasztanowca, lipy i brzozy) ,aby dzieci mogły poznać nazwę drzewa po kształcie liścia. Te liście także zostały przyklejone do naszych jesiennych drzewek.

Już tradycyjnie został czas na oglądanie książek i zdrową przekąskę (jabłko).