[wpa_toolbar]

O bibliotece – z grupą Brzozową

Data Publikacji: 21.05.2024
Udostępnij:

Rankiem 21.05.2024 dzieci z grupy Brzozowej przybyły na zajęcia – tym razem związane ściśle z biblioteką, już na wstępie, w skupieniu wysłuchały opowiadania C. Masteau „Wizyta w bibliotece” z serii „Czytamy bez mamy”, by następnie w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży dowiedzieć się więcej,o tym jak działa biblioteka. Przyjrzeliśmy się ułożeniu książek na półkach, jak podzielono książki (przygodowe, obyczajowe, dla najmłodszych…), zajrzeliśmy do katalogu, opowiedzieliśmy co możemy robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek (w tej grupie zdziwienie wywołała możliwość wypożyczania gier planszowych)

Zadaniem dla dzieci było pokolorowanie regału z książkami, a miejsca puste miały wypełnić rysunkami swoich ulubionych książek lub tych które by chcieli przeczytać.

Tradycyjnie zachęciliśmy dzieci do udziału w projekcie „Mała książka -wielki człowiek” pokazując książkę z Wyprawki Czytelniczej, kartę Małego Czytelnika i naklejki do zbierania. Zapoznaliśmy dzieci z prośbami książki do czytelnika, czyli jak obchodzimy się z książkami i wtedy dzieci miały już czas na samodzielne wybieranie książek z półek.

Gdy dzieci smacznie zajadały zdrowa przekąskę jabłko, przeprowadziliśmy szybki konkurs literacki „Poznaj bajkę lub bohatera literackiego po kilku słowach…”

Dzieci znały większość odpowiedzi, tylko postać Pippi sprawiła im kłopot (ale i zaciekawiła), czyli już wiemy co będziemy robić na następnych zajęciach.