[wpa_toolbar]

Nowy konkurs biblioteczny

Data Publikacji: 29.01.2013
Udostępnij:

felieton

Słowo „felieton” wywodzi się z języka francuskiego, oznacza liść, kartkę, „Feuilleton” – karteczka – to gatunek dziennikarski , miejsce w gazecie, które lubi wielu znanych publicystów.

felieton

Słowo „felieton” wywodzi się z języka francuskiego, oznacza liść, kartkę, „Feuilleton” – karteczka – to gatunek dziennikarski , miejsce w gazecie, które lubi wielu znanych publicystów.

Istnieje wiele odmian felietonu – specyficznej wypowiedzi dziennikarskiej: polityczne, społeczne, rysunkowe, kulturalne, sądowe

W bibliotece można zapoznać się z całotygodniowymi D.Passenta, L.Stomma, S..Tyma, w „Polityce” lub M.Ogórka w „Gazecie Wyborczej”.

My proponujemy młodym ludziom, aby sięgnęli po pióro i napisali felieton, który pozwoli na wyrażenie ich prywatnych poglądów, być sobą. Felieton stwarza doskonałą okazję by poruszyć aktualne problemy wokół twojej ulicy, szkoły, przyjaciół …

Możesz wykazać się, jeżeli twoja wypowiedź wyróżni się ciekawą treścią, będzie ironiczno – dowcipna, swobodna, dostrzegająca drugie dno, prowokująca do zadumy, refleksji, uśmiechu, to ja umiescimy na stronie biblioteki

Pamiętać należy, że felieton to krótki tekst (maksymalnie jedna kolumna), a nam się marzy, aby pojawiały się na stronie biblioteki cyklicznie, w stałej rubryce… „Dziennikarskie debiuty nastolatków”.

Masz szansę zostać naszym reporterem! Wystarczy , że napiszesz felieton na dowolny temat. Najlepiej napisz dobry tekst , wyślij do nas na adres biblioteka3@op.pl , napisz tytuł felietonu, musi być zaskakujący, efektowny, stosujący grę słów, zamieść zdjęcie, jeśli sam je zrobiłeś lub twój kolega, koleżanka, podpisz autora.

Najlepsze teksty znajdą się na naszej stronie, a Ty po prostu już możesz pracować na swoje nazwisko – pseudonim i przyszłość związaną z pisaniem.

Jeżeli uda Ci się przekonać nas i czytających, że masz świetne pióro a twój punkt widzenia, talent umie przekonać do poglądów, to masz zapewnione miejsce na naszej stronie.