[wpa_toolbar]

Nie tylko pierniki były nagrodą ….

Data Publikacji: 04.12.2019
Udostępnij

27 listopada o godz. 8.00 dla zwycięskiej klasy -tj. I B( 334 miśków w Liczeniu Misiów 2019) prowadzonej przez Teresę Fierkowicz,odbyły się dwugodzinne warsztaty piernikowe.

Tym razem Izabela Janiak przygotowała niespodziankę , oprócz zdobienia pierniczków były składniki do przygotowania własnego pachnącego mydełka.

Przypomnijmy !

Od trzech lat współpracująca z Izerką pani Izabela dla zwycięskiej klasy przygotowuje warsztaty piernikowe.

Na wstępie powitaliśmy dzieci i pogratulowaliśmy zwycięstwa , zapoznaliśmy dzieci jakie wyniki osiągnęły klasy i przedszkole i jak mało zabrakło do rekordu z roku 2018 – tylko 68 misiów.

Dzieci obejrzały wystawę książkowych misiów ,opowiedziały same o innych im znanych misiach . Prym wiódł Miś Uszatek – Cz. Janczarskiego , bo wiedziały doskonale dlaczego „ oklapnięte uszko ma ” A potem to już tylko pachniało !

Najpierw niespodzianka , czyli przygotowanie własnego mydełka , było mnóstwo kolorów i zapachów do wykorzystania , gdy gotowe mydełka trafiły do lodówki i miały zastygnąć, dzieci przystąpiły do zdobienia pierników -gwiazdki i serduszka. Mnóstwo ozdób , dużo lukru i własnej inwencji i powstały cuda . Niektórzy nie mogli się oprzeć i zjedli na miejscu , inni zanieśli do domu , żeby się pochwalić bliskim.

Na koniec zajęć pierniki i mydełka zostały zapakowane w torebeczki i pięknie ozdobione kolorowymi wstążkami. Dzieci wyszły zachwycone.