[wpa_toolbar]

Nasze kwiaty – wizyta grupy Orzechowej

Data Publikacji: 23.05.2022
Udostępnij:

W piątkowy, słoneczny , majowy dzień 20.05 – dzieci z grupy Orzechowej zawitały do Izerki. Jako ostatnia grupa, z która wspólnie zakończyliśmy cykl zajęć poświęconych twórczości Marii Konopnickiej, patronki roku 2022, prowadzonych od stycznia 2022.

Dzieci wysłuchały wiersza M. Konopnickiej „Nasze kwiaty”, który był inspiracją do dalszych zajęć plastycznych. Dzieci miały za zadanie podzielić się na 4 grupy . Każda  grupa miała wspólnie pokolorować na dużej karcie  inny rodzaj kwiatka. Przypomnieliśmy sobie nazwy kwiatów znanych dzieciom , nazwaliśmy również podstawowe kolory ( bo niektóre budziły wątpliwości). Powstały piękne kolorowe rysunki (stokrotki, tulipana, żonkila i dzwoneczka), które wycięte, już w przedszkolu, ozdobią tablicę grupy.

Następnie dzieci mogły samodzielnie wybierać książki z półek i je przeglądać. Zachęciliśmy również dzieci do  udziału w projekcie „Mała książka -duży człowiek ”

Przedszkolaki zostały poczęstowane zdrowym jabłuszkiem i na koniec wizyty obdarowane kolorowymi zakładkami do książek ( tu musiało nastąpić wyjaśnienie do czego służy zakładka)

Pożegnaliśmy dzieci i zaprosiliśmy na następną wizytę.