[wpa_toolbar]

Najpiękniejsze wiersze dla maluchów – zajęcia dla grupy Jarzębinowej

Data Publikacji: 12.06.2024
Udostępnij:

W XXIII Tygodniu Czytania Dzieciom, zostały zorganizowane zajęcia dla grupy Jarzębinowej. Przybyły, rano 11.06.2024, posłuchały wierszy Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” i „Leń”, by potem w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży wysłuchać „10 próśb książki do czytelnika„ – czyli jak obchodzimy się z książką.

Usadowione na kolorowych poduchach opowiedziały nam jakie książki lubią czytać, większość lubiła opowiadania o zwierzętach, sięgnęliśmy więc po krótkie wierszyki Jana Brzechwy o zwierzętach: Niedźwiedź, Lis, Dzik, Papuga, Małpy.

Zadaniem dzieci było narysowanie jakiegoś zwierzaka, pokazaliśmy prosty sposób na narysowanie misia ( korzystając ze ”Świerszczyka”, gazety jak się okazało nieznanej dzieciom, więc zapoznaliśmy dzieci z zawartością tego doskonałego czasopisma).

Wizytę zakończyło oglądanie książek samodzielnie wyjętych z półek, zachęciliśmy je również do udziału w projekcie „Mała książka -wielki człowiek” pokazując Wyprawkę Czytelniczą i Kartę Małego Czytelnika – wystarczy się tylko zapisać do biblioteki.

Dzieci zostały również poczęstowane zdrową przekąską – jabłkiem.