[wpa_toolbar]

Na wakacje … z książką

Data Publikacji: 23.06.2014
Udostępnij

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu, szukanie spokoju, albo przygody, wrażeń, ale też mogą być doskonałą okazją do nadrobienia zaległości w czytaniu.

My proponujemy sięgnąć po najnowsze książki polskich autorek, wydanych przez „Naszą Księgarnię”, która specjalizuje się w odkrywaniu nowych nazwisk – autorek, które później robią furorę wśród naszych czytelniczek jak np. Anna M.Brengos i jej „Scenariusz życia”, udowadniająca że w każdym wieku można zacząć życie od nowa i nie jest do tego potrzebny żaden mężczyzna, po prostu wystarczy determinacja i poczucie humoru.

Rok temu Wiesława Bancarzewska była debiutantką, napisała „Powrót do Nałęczowa” i zdecydowała się na kontynuację losów Anny w Annopolu w latach trzydziestych u boku ukochanego męża i córeczki, czytelnik od pierwszych stron daje się oczarować tej historii.

Dorota Ponińska również kontynuuje cykl pt. „Podróż po miłość” po Emilii, czas na losy jej córki Marii, która pozna prawdę o swoich tureckich korzeniach oraz starszego brata. Z kolei Agnieszka Wojdowicz napisała trylogię „Niepokorne” opowiadającą o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii Krakowa.

W tym roku poczytamy o Elizie, jednej z pierwszych kobiet przyjętych na Uniwersytet Jagielloński, a w cesarsko – królewskim Krakowie pełnym uprzedzeń i konwenansów będzie musiała się zmierzyć z niechęcią wykładowców, tragiczną przeszłością rodziny i zakazanym uczuciem. Rok temu zaczytywaliśmy się Anny Szepielak „Dworkiem pod Lipami” a w tym roku można zapoznać się z „Młynem nad Czarnym Potokiem” i pasjonować się losami Marty wiodącej monotonne życie, coraz bardziej ją przygnębiające, wszystko się zmienia, kiedy musi zorganizować zjazd familijny na którym pojawiają się także goście z Ameryki.

Powrót do rodzinnego miasteczka, spotkanie z danymi przyjaciółmi i zwariowanymi krewnymi, a przede wszystkim magia wspólnego gotowania pomagają jej nabrać dystansu do wiecznie nieobecnego męża, chorowitego dziecka.

Godną polecenia jest saga Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk „Podróż do miasta świateł” – 2 tomowa powieść, gdzie autorka zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej i współczesnej Francji, snując opowieści o niezwyklej kobiecie i malarce

Rose de Vallenord, a kto nie czytał pisarki wcześniejszej sagi z cyklu „Cukiernia pod Amorem”, to koniecznie musi się z nią zapoznać.

Warto więc, wakacje wykorzystać na czytanie a wcześniej przyjść do biblioteki i wypożyczyć dobrą lekturę.