[wpa_toolbar]

Na Dzień Matki serduszka i kwiatki

Data Publikacji: 22.05.2014
Udostępnij

iglla_krawieckaJuż na IV spotkaniu z cyklu „ Warsztaty z igłą” dzieci i wychowawcy ze świetlicy środowiskowej wykonywali prezenty dla swoich Mam. Pani Eli pomagała nasza wierna czytelniczka Bogusia Godlewska , która przyszła doskonale wyposażona w przybory potrzebne do ręcznego kreowania kompozycji , czyli ostre nożyczki , kilkanaście kolorów nici , igły, itp.

Przed zajęciami dzieci musiały trochę odpocząć po spacerze do nas, rozsiadły się wygodnie i posłuchały opowieści o Kornelu Makuszyńskim, który obchodzi w tym roku 130 rocznicę urodzin. Na podstawie książki Anny Czerwińskiej -Rydel „ Słońcem na papierze” mogli poznać tę wyjątkową w literaturze polskiej postać – pisarza , który mawiał : Sto razy już mówiłem , gadałem bez końca i wciąż będę wszystkim smutnym przypominał, że dom w którym jest książka jest przybytkiem słońca. A dom w którym jej nie ma , to mroczny kryminał.

Opowieść o jego dzieciństwie spodobała się , ale z ochotą się podnieśli , aby spotkać się z panią Elą.

Po zajęciu swoich miejsc wzięły się do pracy artystycznej. Jak zwykle p. Ela uczuliła dzieci na dwie sprawy : bezpieczeństwo ( operują nożyczkami i igłami ) oraz ekonomiczne wykorzystanie każdego skrawka materiału . Każde dziecko miało do wyboru uszycie pięknego ozdobnego serduszka albo praktycznego ( choć nie mniej ładnego ) etui na telefon. Oba te prezenty zostały dla mam szczodrze i kolorowo przez dzieci ozdobione. Efekt końcowy zadowolił i dzieci i prowadzące zajęcia . Swobodna atmosfera i prezenty wzięte do domu zachęciły do organizacji następnego spotkania. Dzieci wyszły także obdarowane przez bibliotekę różyczkami – „ Z najlepszymi życzeniami dla kochanych mam”. Następne warsztaty będą już ostatnimi przed wakacjami , a propozycje zajęć dzieci mają przedstawić swoim wychowawcom Danusi Erling i Waldemarowi Mazurkiewicz.

{morfeo 100}