[wpa_toolbar]

Muminki – są Super !!!

Data Publikacji: 12.01.2019
Udostępnij

Muminki – są Super !!!

10.I.2019 zawitały do nas dzieci z grupy Jarzębinowej i to one rozpoczęły cykl spotkań poświęconych Muminkom, istotom stworzonym przez Tove Jannson.
Zima zagościła w naszym mieście, więc wybraliśmy opowieść o zimie w krainie Muminków, a do głośnego czytania została zaproszona Aleksandra Kasprzak, która na swoim koncie ma już niejedno spotkanie z przedszkolakami.
Przeczytała, siedząc w specjalnym fotelu opowiadanie o zimie i czarach. Dzieci zostały pochwalone, że z wielkim zaciekawieniem i w skupieniu wysłuchały czytania, by następnie już w II części zajęć stworzyć portrety rodziny Muminków i ich przyjaciół. Krótko omówiliśmy przeczytany tekst z którego dowiedzieliśmy się jak kształtują się relacje rodzinne i jakie są zwyczaje Muminków ( sen zimowy).
Dzieci miały do pokolorowania portrety Mamy Muminka, Taty Muminka, Muminka, Małej Mi i Migotki. Wcześniej opowiedzieliśmy dzieciom o tych postaciach, o ich charakterze i dziwactwach.
Przedszkolaki wzięły sobie do serca informacje,że Migotka ( sympatia Muminka ) przybiera kolor ciała w zależności od swojego nastroju. Powstało dużo tęczowych portretów Migotki.
Muminki wzbudziły sympatię u dzieci. Po obejrzeniu kolekcji książek o Muminkach dostępnych w Izerce, dużo dzieci deklarowało zamiar przeczytania o ich przygodach.
Po zajęciach plastycznych dzieci samodzielnie przeglądały książki, były to książki tylko o rycerzach ( prośba wychowawcy przedszkolnego). Porozmawialiśmy jak żyli rycerze , jak byli uzbrojeni, jak wyglądali w innych krajach i co oznacza powiedzenie „być rycerskim” w dzisiejszych czasach.
Po zajęciach dzieci zostały tradycyjnie poczęstowane jabłkiem.